Moje cele [PL/EN]

 

IMG20130808_013[PL]

Jeszcze krótko przed maturą zacząłem się angażować w „pracę” w firmie FM. Spotkania z ludźmi, którzy już zarabiają dużo pieniędzy i mają w swojej piramidzie wiele osób niczego specjalnego mnie nie nauczyły, jednak w tamtym okresie w moje ręce trafiła książka zatytułowana: „tak jak człowiek myśli”, której głównym przesłaniem było, że wszystko co dzieje się w naszym życiu bezpośrednio wychodzi od nas – z naszej głowy, a dokładniej naszych myśli.

W cały ten system sprzedaży perfum wprowadzał mnie kolega z dzielnicy. Pamiętam dobrze do dzisiaj jak pewnego razu spotkaliśmy się u mnie w domu, a ten poprosił mnie żebym pomyślał jakie mam marzenie i je teraz głośno wypowiedział. Jako przykład podał swoje, w którym za parę lat widział swój garaż wypełniony najnowszymi modelami samochodów typu Ferrari czy Lamborghini. Jedyne co mi w tamtym momencie przyszło do głowy to to, że chciałbym za 4 lata być na Mistrzostwach  Świata w Brazylii… choć 4 lata wcześniej te odbywały się w Niemczech i nawet nie myślałem żeby pojechać do Berlina „bo to za daleko”.

Nie wiem jak duży wpływ miało tamto spotkanie na moje przyszłe życie, sądzę, że niewielkie, ale faktem jest to, że trzy lata później dzięki szczęściu udało mi się przedostać w drugiej turze naboru przez eliminacyjne sito i na chwilę obecną mogę powiedzieć, że na 99% jadę, czekam tylko na list akredytacyjny od FIFY, żeby odebrać wizę, która umożliwi mi „pracę” jako wolontariusz. Też od momentu wyjazdu na Erasmusa zauważyłem jednak, że to stawianie sobie celu nie jest takie głupie, bo jeżeli to zrobimy i naprawdę będziemy chcieli go osiągnąć to nie ma rzeczy niemożliwych, a przebieg zdarzeń w naszym malutkim prywatnym świecie przez przypadek potoczy się tak, że los sam nas zaprowadzi na nasz szczyt.

W związku z powyższym teraz chcę przed wami postawić kilka swoich celów, które są we wnętrzu mojej głowy i czekają na spełnienie! Oto i one, choć na pewno nie wszystkie bo ciężko na raz o wszystkim sobie przypomnieć:

 1. Zobaczyć mecz Mistrzostw Świata
 2. Pojechać do Brazylii
 3. Mieszkać w Rio de Janeiro
 4. Złapać jacht na stopa
 5. Przejechać autostopem co najmniej 40 000 km
 6. Napisać książkę – W TRAKCIE
 7. Zostać wciągniętym przez Bangkok (żeby tylko mnie nie wypluł z drugiej strony!)
 8. Potrafić mówić po portugalsku prawie perfekcyjnie (udało się nawet z hiszpańskim!)
 9. Nauczyć się rosyjskiego i francuskiego
 10. Zostać inżynierem
 11. Przytulić lwa
 12. Zostać dj i zagrać na Tomorrowland
 13. Stanąć na Antarktydzie
 14. Zdobyć Mount Everest
 15. Wydać książkę i zrobić z niej bestseller
 16. Dostać pracę w telewizji
 17. Zagrać w reklamie
 18. Zwiedzić cały świat
 19. Polecieć w kosmos
 20. Spotkać się ze Snoop Doggiem
 21. Założyć rodzinę

[EN]

There was a time in my life when I was 19 and wanted to earn some money. Looking from time perspective that thinking was pretty stupid, but well… I got involved into FM Group and started meetings with people who already succeed and who were telling how easy it is to get rich in this system. As a young adept I became very interested about promised wonders, but finally as fast as it started as fast it finished. Anyway, that time at least I have tried to read some books, and the one I remember till today. „The way people think” – is very short, have only about 20 pages and is telling that everything what happens to us in our lives is derivative of what we think.

All this perfume stuff was shown to me by my friend. I remember the day when we met in my house and then he asked me – „what is your goal? Think and say it to me right now.” I was a little bit confused but the only thing coming to my mind that time was that I would like to go to the Worlc Cup in Brasil in 2014… though 4 years beore it took place in Germany, and even Berlin was „too far away”.

I have no idea how big effort had this meeting for my future life, but I guess that not so much. Anyway 3 years later it became fact that I passed through the elimination process of FIFA Volunteers Program and right now I may say that for 99% I will be there, I am only waiting for an accreditation email to obtain visa what allows me to „work” in Brasil. But what is important, in Erasmus I realized how great is to make a clear goals and follow them as much as we can. There exist something like „collaboration” which helps us reach our goal if we really want to reach it and when we do everything what is possible to achieve it.

Because of that, I would like to say now in front of you goals which stays inside my head and are waiting to be done. Because it is hard to remember everything in one moment this are the most important for now, with time I will actualize this list!

 1. See the World Cup game
 2. Go to Brasil
 3. Live in Rio de Janeiro
 4. Do boathiking
 5. Do at least 40 000 km by hitchhiking
 6. Write a book
 7. Become absorbed by Bangkok
 8. Know Portuguese almost perfect (plus I learnt Spanish)
 9. Learn French and Russian
 10. Become engineer
 11. Hug lion
 12. Become dj and play in Tomorrowland
 13. Stand on Antarctica
 14. Climb to Mount Everest Peak
 15. Release a book and make it bestseller
 16. Get job in TV
 17. Play in commercial
 18. Travel around the world
 19. Go to the space
 20. Meet with Snoop Dogg
 21. Set family

IMG20130808_013

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Moje cele [PL/EN]

 1. I am really empowered with all your ability as a copywriter when tactically like with the structure on your blog page. Is this fact your paid for subject as well as have you customize it oneself? Anyway remain in the awesome high-quality producing, it truly is uncommon to view a pleasant website such as this one presently.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s